Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Jak powinna być skompletowana wyprawka do szpitala? Co zabrać do szpitala do porodu? Co będzie niezbędne dla maluszka? Co spakować do torby do szpitala? To najbardziej nurtujące pytania przyszłych rodziców. Poniżej przedstawiamy podpowiedź, co powinna zawierać wyprawka do szpitala.
Najlepiej zacznij pakować torbę do porodu około 3 tygodnie przed spodziewanym terminem. Dzięki temu unikniesz stresu, że w szpitalu Ci czegoś zabraknie.
Co zabrać do szpitala – niezbędne dokumenty:
- dowód osobisty,
- karta przebiegu ciąży,
- oryginalny wynik grupy krwi,
- inne wyniki badań m.in. OWA, HBS, HIV, HCV,
- posiew z pochwy w kierunku GBS,
- wyniki USG,
- jeżeli w czasie ciąży przebywałaś w szpitalu – karty informacyjne
- plan porodu.
Wyprawka do szpitala dla mamy:
- krótka koszulka do porodu, Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
- dwie koszule na pobyt wygodne do karmienia,
- szlafrok,
- pantofle, klapki pod prysznic,
- majtki poporodowe (jednorazowe),
- biustonosz do karmienia,
- wkładki laktacyjne,
- podpaski poporodowe, podkłady jednorazowe,
- ręczniki,
- ręcznik papierowy,
- kosmetyki,
- woda mineralna (0,5 l butelki),
- telefon komórkowy, ładowarka
Testuj produkt »
W domu przygotuj ubrania dla siebie, które przywiozą Ci w dniu wypisu. Nie zapomnij o butach.
Wyprawka dla dziecka w dniu wypisu:
- 2 pieluszki jednorazowe,
- 2 pieluszki tetrowe,
- nawilżane chusteczki,
- maść na pośladki,
- body,
- bawełniany pajacyk (w zimie drugi cieplejszy),
- bawełniana czapeczka (w zimie dodatkowo cieplejsza),
- rożek
- kocyk,
- krem na twarz np. ochronny krem specjalny Dermedic Linum Emolient baby
- fotelik samochodowy.
Wyprawka do szpitala – ubranka dla noworodka
Pamiętaj, że ubranka dla dziecka przygotowujemy w zależności od pory roku i aktualnej pogody.
Wybierając szpital, w którym chcesz, aby Twoje maleństwo przyszło na świat dowiedz się wcześniej jakie panują w nim zwyczaje. W niektórych szpitalach noworodki ubierane są w ,,szpitalne ubranka” i owijane w ,,szpitalny” kocyk, zaś w innych wymagają, aby ubranka, kosmetyki oraz pieluszki mieć swoje.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Problem przerostu migdałka gardłowego dotyczy głównie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 r.ż.). Około 5-8 r.ż. światło nosogardła staje się szersze,…
Obecnie u coraz większej ilości niemowląt i małych dzieci (ok.6%) występuje alergia lub nietolerancja po spożyciu określonego pokarmu lub składnika pokarmowego.…
Czym jest alergiczny nieżyt nosa i zatok? To przewlekła choroba zapalna śluzówek nosa i zatok, która objawia się katarem, świądem nosa,…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Warto też dowiedzieć się jakie rzeczy na starcie zapewnia szpital żeby nasza torba nie wyglądała jak bagaż na miesięczne wakacje. Często w szpitalach dają po porodzie podkłady, wkładki laktacyjne i inne rzeczy higieniczne.
do moderacji
post napisany:
Bardzo przydatny artykuł. Wszystko w jedbym miejscu i łatwo skompletować wyprawkę. Warto sobie to w czasie podzielić, aby nie wszystko naraz i na ostatnio chwilę przygotowywać. Najlepiej się sprawdza zrobienie samodzielnie, własnej listy.
do moderacji
post napisany:
Warto do torby z wyprawka włożyć wydzielone rzeczy niezbędne w Izbie przyjęć, tzn. Koszulkę, szlafrok, klapki i dokumenty. Włożone w torebkę i położone w lub obok głównej torby znacznie usprawnia nasze przyjęcie do szpitala i oszczędzą niepotrzebnego przeszukiwania całego bagażu.
do moderacji
post napisany:
Buty w dniu wypisu to też oddzielny temat. Warto wybrać jakieś luźne, znoszone obuwie. Niestety, większość z nas dopadają poporodowe obrzęki kończyn dolnych. Pantofelki i inne sztywne obuwie nie zdadzą egzaminu.
do moderacji
post napisany:
2 pieluszki jednorazowe zużyte w dniu wypisu to może być bardzo optymistyczna wersja zdarzeń. Noworodki potrafią zużyć ich nawet 20-30 w ciągu doby, więc warto mieć ze sobą nieco większy zapas na wszelki wypadek
do moderacji
post napisany:
Anetuuss2604 a z tym też różnie bywa. Ja urodziłam w Wielki Czwartek po 23, po półtora doby okazało się, że syn nie chce jeść z piersi i muszę odciągać pokarm z laktatorem. Następnego dnia (w Wielkanoc) wychodziłam ze szpitala, więc mąż najszybciej jak się da leciał i kupował jakikolwiek laktator, bo potem 2 dni wszystko bylo zamknięte, więc nie miałabym jak karmić dziecka czy rozkręcać laktacji.
do moderacji
post napisany:
Dokładnie jeśli czegoś nam zabraknie lub o czymś zapomnimy to zawsze przecież jest możliwość żeby mąż czy inna bliska osoba przywiozła. Już wiem z własnego doświadczenia, że nie ma co nabierać za duzo. Teraz przy kolejnym porodzie bede wiedziala co jest zbedne.
do moderacji
post napisany:
Ja rodzilam cztery razy i za każdym razem mialam za duzo. Haha. Co prawda wielu produktów nie bylo, lub byly praktycznie niedostępne, takze ciężko bylo mi czegos nie zabrac nie majac jednocześnie dostepu do tego.tak czy tak świetny artykuł
do moderacji
post napisany:
Anetuuss2603 - zgadzam się, przy kolejnym porodzie kobieta jest mądrzejsza o doświadczenia z poprzedniego, wiadomo co na pewno się przyda, a co będzie nam zbędne. Na szczęście zawsze mąż czy ktoś z rodziny może nam coś dowieźć.
do moderacji
post napisany:
Kobietatestuje przy pierwszym porodzie w sumie nie wiemy co nam się może przydać i pakujemy wszystko co jest na liście i pewnie jeszcze coś od siebie. Już przy kolejnym porodzie wiemy co nam było potrzebne a co się okazało zbędne.
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie