Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Jak powinna być skompletowana wyprawka do szpitala? Co zabrać do szpitala do porodu? Co będzie niezbędne dla maluszka? Co spakować do torby do szpitala? To najbardziej nurtujące pytania przyszłych rodziców. Poniżej przedstawiamy podpowiedź, co powinna zawierać wyprawka do szpitala.
Najlepiej zacznij pakować torbę do porodu około 3 tygodnie przed spodziewanym terminem. Dzięki temu unikniesz stresu, że w szpitalu Ci czegoś zabraknie.
Co zabrać do szpitala – niezbędne dokumenty:
- dowód osobisty,
- karta przebiegu ciąży,
- oryginalny wynik grupy krwi,
- inne wyniki badań m.in. OWA, HBS, HIV, HCV,
- posiew z pochwy w kierunku GBS,
- wyniki USG,
- jeżeli w czasie ciąży przebywałaś w szpitalu – karty informacyjne
- plan porodu.
Wyprawka do szpitala dla mamy:
- krótka koszulka do porodu, Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
- dwie koszule na pobyt wygodne do karmienia,
- szlafrok,
- pantofle, klapki pod prysznic,
- majtki poporodowe (jednorazowe),
- biustonosz do karmienia,
- wkładki laktacyjne,
- podpaski poporodowe, podkłady jednorazowe,
- ręczniki,
- ręcznik papierowy,
- kosmetyki,
- woda mineralna (0,5 l butelki),
- telefon komórkowy, ładowarka
Testuj produkt »
W domu przygotuj ubrania dla siebie, które przywiozą Ci w dniu wypisu. Nie zapomnij o butach.
Wyprawka dla dziecka w dniu wypisu:
- 2 pieluszki jednorazowe,
- 2 pieluszki tetrowe,
- nawilżane chusteczki,
- maść na pośladki,
- body,
- bawełniany pajacyk (w zimie drugi cieplejszy),
- bawełniana czapeczka (w zimie dodatkowo cieplejsza),
- rożek
- kocyk,
- krem na twarz np. ochronny krem specjalny Dermedic Linum Emolient baby
- fotelik samochodowy.
Wyprawka do szpitala – ubranka dla noworodka
Pamiętaj, że ubranka dla dziecka przygotowujemy w zależności od pory roku i aktualnej pogody.
Wybierając szpital, w którym chcesz, aby Twoje maleństwo przyszło na świat dowiedz się wcześniej jakie panują w nim zwyczaje. W niektórych szpitalach noworodki ubierane są w ,,szpitalne ubranka” i owijane w ,,szpitalny” kocyk, zaś w innych wymagają, aby ubranka, kosmetyki oraz pieluszki mieć swoje.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Problem przerostu migdałka gardłowego dotyczy głównie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 r.ż.). Około 5-8 r.ż. światło nosogardła staje się szersze,…
Podstawę w leczeniu atopowego zapalenia skóry (AZS) stanowi stała kontrola objawów chorobowych oraz zapobieganie zaostrzeniom choroby. Niezwykle…
Z dziećmi ćwiczenia logopedyczne oraz poszerzające zasób słownictwa należy wykonywać podczas zabawy. Dlaczego? Ponieważ w momencie dobrej zabawy,…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Też uważam, że i bez szlafroka by się obeszło ale jak kupilam to już nalozylam:-p szkoda, że u mnie w szpitalu nie dawali tych niebieskich pudelek. Nie wiem od czego to zależy. Napewno miło coś dostać nawet jeśli są tam jakieś probki. Zawsze można sprawdzić czy maluchowi pasują te produkty.
do moderacji
post napisany:
U mnie żona już powoli wszystko szykuje. Pozostały jakieś drobne rzeczy ale wszystko czeka w koszyku na allegro na zakup. Lista jest bardzo przydatna, przynajmniej wiemy co i ile kupić a co sobie można darować.
do moderacji
post napisany:
Tez mialam taki cieniutki szlafrok, ktory zalozylam moze z raz czy dwa. I bez niego by sie obeszlo, tak naprawdę. Ja przy wyjściu ze szpitala też dostałam paczkę pampersow i jakieś próbki w niebieskim pudełku. Mile to było z ich strony.
do moderacji
post napisany:
U mnie na liście był szlafrok i też specjalnie do szpitala kupilam taki cieniutki. W sumie to założyłam go może z 2 razy jak szłam po mleko żeby w koszuli po korytarzu nie chodzić.
Angie bardzo fajnie że w szpitalu dawali paczkę pampersow na początek. U mnie czegoś takiego nie było. Nawet tych niebieskich pudełek nie dawali.
do moderacji
post napisany:
Ja również mialam zapas wody dla sobi i oczywiście małe przekąski. Np suszone daktyle czy migdały. Posilki byly jakie byly, wiec mialam cos na "czarna godzine". 😅 Dluga data ważności opakowania, wiec mogly byc juz w torbie kilka tygodni orzed porodem
do moderacji
post napisany:
Niektóre szpitale oferują różne rzeczy dla kobiet przebywających w szpitalu i zgadzam się z Overpass aby sprawdzić na stronie internetowej albo po prostu napisać co jest potrzebne a czego lepiej nie brać.
do moderacji
post napisany:
W każdym szpitalu wymagają czegoś innego od Mam rodzących, w niektórych nie potrzeba zaopatrzać się w rzeczy służące do zadbania o higienę po porodzie (mam tu na myśli wkładki, podkłady itp.), dlatego warto sprawdzić na stronie szpitala, czy jest lista rzeczy, które kobieta powinna zabrać do porodu, by nie okazało się, że połowę spakowałyśmy niepotrzebnie, a później wystąpią trudności z ich przechowywaniem.
do moderacji
post napisany:
A mi się szlafrok w szpitalu przydał kilka razy. Szczególnie jak wychodziła gdzieś z sali. Co prawda dałoby się bez niego obejść. Woda się na pewno przydaje i coś do jedzenia :d trzeba też pamiętać o ładowarce do telefonu. I faktycznie warto spakować torbę wcześniej, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna.
do moderacji
post napisany:
Jestem w 35 tygodniu ciąży a torbę do szpitala dla siebie i maluszka będę przygotowywała w następnym tygodniu :) szpital w którym będę rodzic zapewnia podstawowe rzeczy dla maluszka jak i dla mnie. Także tyle dobrego
do moderacji
post napisany:
K.K miałam dokładnie to samo ze szlafrokiem. Nigdy go nie użyłam tylko mi przeszkadzał w torbie. U mnie w szpitalu nic nie zapewniali, miałam wszystko swoje ale tez miałam mnóstwo niepotrzebnych rzeczy i mąż dużo dowoził
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie