Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Jak powinna być skompletowana wyprawka do szpitala? Co zabrać do szpitala do porodu? Co będzie niezbędne dla maluszka? Co spakować do torby do szpitala? To najbardziej nurtujące pytania przyszłych rodziców. Poniżej przedstawiamy podpowiedź, co powinna zawierać wyprawka do szpitala.
Najlepiej zacznij pakować torbę do porodu około 3 tygodnie przed spodziewanym terminem. Dzięki temu unikniesz stresu, że w szpitalu Ci czegoś zabraknie.
Co zabrać do szpitala – niezbędne dokumenty:
- dowód osobisty,
- karta przebiegu ciąży,
- oryginalny wynik grupy krwi,
- inne wyniki badań m.in. OWA, HBS, HIV, HCV,
- posiew z pochwy w kierunku GBS,
- wyniki USG,
- jeżeli w czasie ciąży przebywałaś w szpitalu – karty informacyjne
- plan porodu.
Wyprawka do szpitala dla mamy:
- krótka koszulka do porodu, Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
- dwie koszule na pobyt wygodne do karmienia,
- szlafrok,
- pantofle, klapki pod prysznic,
- majtki poporodowe (jednorazowe),
- biustonosz do karmienia,
- wkładki laktacyjne,
- podpaski poporodowe, podkłady jednorazowe,
- ręczniki,
- ręcznik papierowy,
- kosmetyki,
- woda mineralna (0,5 l butelki),
- telefon komórkowy, ładowarka
Testuj produkt »
W domu przygotuj ubrania dla siebie, które przywiozą Ci w dniu wypisu. Nie zapomnij o butach.
Wyprawka dla dziecka w dniu wypisu:
- 2 pieluszki jednorazowe,
- 2 pieluszki tetrowe,
- nawilżane chusteczki,
- maść na pośladki,
- body,
- bawełniany pajacyk (w zimie drugi cieplejszy),
- bawełniana czapeczka (w zimie dodatkowo cieplejsza),
- rożek
- kocyk,
- krem na twarz np. ochronny krem specjalny Dermedic Linum Emolient baby
- fotelik samochodowy.
Wyprawka do szpitala – ubranka dla noworodka
Pamiętaj, że ubranka dla dziecka przygotowujemy w zależności od pory roku i aktualnej pogody.
Wybierając szpital, w którym chcesz, aby Twoje maleństwo przyszło na świat dowiedz się wcześniej jakie panują w nim zwyczaje. W niektórych szpitalach noworodki ubierane są w ,,szpitalne ubranka” i owijane w ,,szpitalny” kocyk, zaś w innych wymagają, aby ubranka, kosmetyki oraz pieluszki mieć swoje.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Długotrwałe ssanie ma niekorzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie aparatu artykulacyjnego dziecka oraz może powodować wady ortodontyczne. Dlaczego?…
Zapalenie płuc - to zapalenie dotyczące pęcherzyków płucnych i miąższu płuc. Jest to choroba o różnorodnej etiologii. Co wywołuje zapalenie…
Mimo, iż konsultacja z fizjoterapeutą dziecięcym nie jest obowiązkowa w naszym systemie zdrowia, to warto udać się do takiego z dzieckiem w celu sprawdzenia…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Niby każda mama wie co powinna ze sobą mieć a jednak zawsze czegoś się zapomni. Nawet przygotowanie wcześniej listy nie daje gwarancji że o czymś nie zapomnimy. Niestety stres robi w tym czasie swoje, i niekiedy się okazuje że to co najbardziej potrzebne zostało w domu
do moderacji
post napisany:
Najfajniejsze są właśnie przyhitowania do narodzin dziecka. Sporo czasu zajmują, ale mi sprawiały wielka radość. Warto zapoznać się w szpitalu w którym się rodzi co mniej więcej wymaga żeby mieć dla siebie i dziecka.
do moderacji
post napisany:
Szpital w ktorym zamierzam rodzic jest super wyposazony w rozne sklepiki, gdzie w sumie wszystko mozna kupic, jakby sie cos zapomnialo. Wiadomo ciuszki dziecka musza byc wyprane, wyprasowane, ale to zawsze moze maz czy ktos z rodziny dowiezc.
do moderacji
post napisany:
W naszych realiach to obowiązkowo kubek, talerzyk i sztućce. Do tej listy dla Mamy warto jeszcze dodać batoniki czekoladowe na poród. Poród jest mega wysiłkiem i w jego trakcie dobrze uzupełnić energię.
Ja niestety przy pierwszym porodzie wymiotowalam jak włożyłam coś do ust i konieczna była kroplowka z glukoza, bo mimo skorczow zasypialam
do moderacji
post napisany:
Fajna lista. Ja ze swojej strony polecam segregator od mamyginekolog na wyniki badań bo wszystko jest uporządkowane i nie trzeba szukać. Często też na stronach www danego szpitala jest podobna lista i może się okazać że czegoś nie musimy brać ze sobą bo jest na wyposażeniu. W domu warto przeszkolic partnera z tego gdzie leżą ubranka dziecka w razie dłuższego pobytu w szpitalu bez problemu dowiezie potrzebne rzeczy.
do moderacji
post napisany:
Tydzien przed porodem bylam w szpitalu, i zarowno wtedy jak i na czas porodu zapomnialam o... sztuccach i kubku xD maz mi je na predce dowozil. Poza tym warto tez nie brac eleganckich panrofli - moga sie ubrudzic
do moderacji
post napisany:
Bardzo pomocna lista . Mozna szybko sprawdzic czy mamy wszystko . Ja przed porodem nie wiedziałam co zabrać do szpitala i o pomoc prosiłam mamę . Jadąc juz do szpitala ciągle myślałam , czy wszystko mam i tylko mąz mnie uspokajał , że przecież w każdej chwili może mi dowieść rzeczy z domu :D
do moderacji
post napisany:
Uporządkowane wszystkie najważniejsze rzeczy w jednym miejscu, godny artykuł do polecenia dla moich pacjentek. Kobiety często przygotują się do dnia porodu bardzo długo, a tak ściśle rozpisany wykaz rzeczy może być naprawdę pomocny.
do moderacji
post napisany:
Niby oczywiste sprawy, ale jednak dobrze, że się o tym często przypomina i pisze. Przyszła Mama może zapomnieć niektórych drobnych rzeczy, jak ładowarka chociażby, co na pozór wydaje się niezbyt ważnym gadżetem, ale wiemy jak jest ;)
do moderacji
post napisany:
My ubranka musieliśmy mieć swoje, kosmetyków nie, bardzo dobrze jest, kiedy taka lista - wyprawka jest napisana, mozna sprawdzić czy wszystko się spakowało, czy o czymś nie zapomnieliśmy, a w ciąży z tą pamięcią to różnie bywa ;)
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie