Piękne, długie, NATURALNE włosy bez wydawania milionów - to możliwe!
Od jakiegoś czasu zauważyłam coraz bardziej pogłębiający się trend na doczepiane włosy. Wiele dziewczyn wydaje na to mnóstwo kasy, a zapuszczenie…
Czy zastanawialiście się nad tym, w jakim wieku uczyć dziecko języków obcych?
Warto wprowadzić naukę języków tak wcześnie, jak tylko się da. Im wcześniej zaczniemy, tym lepiej, ponieważ dzieciom będzie łatwiej opanować słownictwo. Mali „uczniowie” bardzo lubią powtarzać ciągle te same czynności, opowiadać na okrągło te same bajki, recytować te same wierszyki, a więc to dobry moment na naukę słówek w obcym języku.
Myślę, że warto rozpocząć naukę nawet z pierwszym wypowiedzianym słowem dziecka. I nie chodzi mi tu o sposób uczenia, który kojarzymy ze szkoły, ale naukę poprzez zabawę, podczas której dziecko uczy się nowych słów. Czas spędzony w ten sposób to najlepsza metoda dla malucha. Dziecko, bawiąc się, poznaje otaczający go świat. Wszystko to, co nowe interesuje je, nawet jeśli jest to wypowiedziane słowo. Jednak nie można nikogo zmuszać do nauki, a więc rodzic musi tu być kompanem do zabawy, a nie nauczycielem.
Komunikacja między ludźmi jest bardzo ważna, a może i najważniejsza, zatem należy dużo mówić i tłumaczyć dziecku. Uważam, że nie musimy doskonale znać języka, by uczyć dziecko - przecież w polskim języku również popełniamy błędy. Najważniejsze jest dać dziecku możliwość nabycia umiejętności komunikacyjnych. Lepiej, aby osłuchało się ono z językiem, nawet jeśli wypowiada niepoprawnie niż żeby nie miało żadnego pojęcia o jego brzmieniu. Małe dziecko doskonale naśladuje i próbuje wypowiadać usłyszane słowa. Wiem to z własnego doświadczenia. Moje maluchy same domagają się nauki słówek w języku angielskim jak i rosyjskim.
Dla nieco starszych dzieciaczków doskonałym sposobem na poznawanie języków są książeczki, gry, zabawy, bajki i piosenki. Dziecko osłuchuje się z językiem i zaczyna powtarzać słowa. W dzisiejszych czasach trudno jest porozumieć się bez poznania choć jednego języka obcego. Wiem to z doświadczenia - pracuję w hotelu na recepcji, gdzie przyjmuję ludzi z różnych krajów. Najczęściej posługuję się językiem rosyjskim i angielskim. Ukończyłam filologię rosyjską i wiem, że w późniejszym wieku każde słowo musi być “wykute na blachę”. Dziecku przychodzi to bez trudu - to tak jak z nauką języka ojczystego.
Możemy to zadanie powierzyć profesjonalistom i zapisać dziecko do szkoły języków obcych, gdzie dzieci uczą się w sposób dla nich przyjazny – czyli poprzez zabawę!
Język angielski to podstawowy język w jakim ludzie porozumiewają się na całym świecie, dlatego rozpoczęcie jego nauki już we wczesnym wieku, nawet od malucha, jest bardzo ważne!
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Od jakiegoś czasu zauważyłam coraz bardziej pogłębiający się trend na doczepiane włosy. Wiele dziewczyn wydaje na to mnóstwo kasy, a zapuszczenie…
Tak sobie myślę, że warto. Tak, zdecydowanie warto pisać o tym, co dobre. Nie tylko o tym, co mnie wkurza, jak bardzo się nie udaje lub jest tak obrzydliwie…
Kobieta - matka musi stawać przed wieloma wyborami, codziennie. Rezygnuje z wielu rzeczy, z siebie, swojej kariery, realizowania swoich pasji czy spotykania…
Polecane produkty Dermedic:
Komentarze:
post napisany:
Wydaje mi się, że naukę języka angielskiego wystarczy zacząć od trzeciego roku życia. Nie ma sensu wczesniej, chyba że dziecko mieszka w innym kraju lub jedno z rodzców jest innej narodowości i posługuje się tylko angielskim,
do moderacji
post napisany:
Warto zaczac nauczania jezykow obcych u dziecka od najmlodszych lat.Dziecko wtedy szybko zapamietuje,warto stosowac nauke przez zabawe.Jest to bardzo dobry sposób nauczania,poprzez piosenki,wierszyki,rymowanki,gry itp.
do moderacji
post napisany:
A ja tam swojego zdania nie zmienię i uważam, że okres niemowlęcy to nie jest właściwy czas na zapoznawanie dziecka z obcym językiem. Przedszkole jak najbardziej, ale taki maluch poniżej 3 roku życia to najpierw powinien się własnego języka uczyć.
do moderacji
post napisany:
Moim zdaniem jak najwczesniej zapoznawac malucha z obcym jezykiem, chociaz trzeba uwazac zeby nie pomylil mu sie z jezykiem ojczystym, dziecko od najmlodszych lat jest bardzo chlonne wiedzy i ciekawskie, dlatego warto uczyc.
do moderacji
post napisany:
Myślę ze angielskie słówka warto wporwadzac bardzo wcześnie, nie tylko przez naukę ale głównie przez zabawę. Jeżeli mamy możliwośc to kupujmy zabawki edukacyjne dwujęzyczne :) włączajmy śpiewane piosenki, chociażby alfabet na początek :)
do moderacji
post napisany:
Myślę że wszystko zależy od dziecka myślę że każda matka wie czy jej dziecko jest już gotowe na języki obce,myślę że każde lekcje języka można dobrać odpowiednio do wieku dziecka żeby je nie zrazić do nauki
do moderacji
post napisany:
Bardzo chciałabym nauczyć syna języka jak najszybciej, bo będzie mu potem łatwiej w szkole i w życiu. W dzisiejszych czasach bez angielskiego trodno się ruszyć za granicę, a przydalby się jeszcze jakiś dodatkowy język, więc pewnie w przedszkolu zaczniemy pierwsze podejście do nauki.
do moderacji
post napisany:
GosiaM - we wczesnej nauce języków obcych chodzi przede wszystkim o to, że mózg małego dziecka jest dosłownie jak gąbka - chłonie zdecydowanie więcej wiedzy niż mózg starszych dzieci i dorosłych. Nie jest to wymysł, a oparte na badaniach naukowych podejście do edukacji dzieci.
do moderacji
post napisany:
Dziekuję za podpowiedż co do nauki języków, mój synek zaczyna mówić a jeżli mogę już od teraz go przyzwyczajać do języków obcych to trzeba działać. Jest też dużo zabawek interaktywnych, które mówią w dwóch językach zaleznie od potrzeby.
do moderacji
post napisany:
W/g mojego rozumowania niech dziecko najpierw nauczy się po polsku mówić, a na jęzki przyjdzie czas. Nawet w dorosłym wieku mozna się ich uczyć. A teraz nastała dziwna moda juz od kołyski obce. Kiedyś dopiero w szkole średniej były języki obce i też się zdążyli nauczyć.
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie