Nawał pokarmu - jak sobie z nim radzić?
Nawał pokarmu jest stanem fizjologicznym, który występuje najczęściej między 2. a 4. dobą po porodzie. Cechuje się wzmożoną produkcją pokarmu,…
Gdy na teście ciążowym pojawiają się dwie kreseczki, swoje życie zaczynamy układać od nowa. Pojawiają się nowe obowiązki, ale też zaczynamy się zastanawiać czy wszystko to co do tej pory jedliśmy jest dla maluszka zdrowe. Czasami zaczynają pojawiać się dolegliwości ciążowe i wtedy sięgamy po zioła, które dają nam ukojenie. Ale czy wszystkie zioła, które mają w sobie cenne właściwości są wskazane w tym szczególnym okresie? Niestety nie. Warto zwrócić na to szczególną uwagę.
Mimo iż zioła posiadają właściwości odżywcze i wzmacniające, to z niektórych trzeba na jakiś czas zrezygnować, gdyż niektóre z nich zamiast nam pomóc, mogą zwyczajnie zaszkodzić. Ale nie rezygnujmy z nich całkowicie, gdyż są takie, które pomagają odzyskać równowagę organizmu po porodzie. Tylko nie róbmy nic na własną rękę. Najlepiej będzie jak skonsultujemy to z lekarzem prowadzącym naszą ciążę. On nam wszystko dokładnie powie. Tak będzie najbezpieczniej.
Zioła po które można sięgać w trakcie ciąży:
Imbir - chyba jest najpopularniejszym ziołem, z którego korzystamy w tym okresie. Poranne nudności to częsty objaw kobiet będących w ciąży. Sama z niego korzystałam i byłam bardzo zadowolona. Osobiście piłam wodę z dodatkiem imbiru. Ale imbir nie tylko jest dobry na nudności. W połączeniu z miodem i cytryną to naturalny antybiotyk, gdy dopadnie nas przeziębienie.
Melisa - korzystałam, gdy miałam problemy ze snem. Takie bezsenne noce są naprawdę męczące, więc lekarz zalecił mi robienie naparów z melisy. Pamiętam, że był bardzo smaczny.
Mniszek lekarski - pełno go na polnych łąkach, ale najlepiej zaopatrzyć się w niego w aptece lub zrywać w miejscach daleko od drogi. Napar z mniszka lekarskiego dostarcza naszemu organizmowi wapń, żelazo, potas. Masz problemy żołądkowe? Pij napar z tego zioła.
Majeranek - korzystałam z niego, gdy męczyła mnie potężna zgaga. To naprawdę mało przyjemne uczucie. Jedna łyżeczka pomagała mi zatrzymać nudności.
Zioła pomagają, ale nie wszystkie. W tym czasie najlepiej będzie jak zrezygnujemy z:
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Nawał pokarmu jest stanem fizjologicznym, który występuje najczęściej między 2. a 4. dobą po porodzie. Cechuje się wzmożoną produkcją pokarmu,…
Tak sobie myślę, że warto. Tak, zdecydowanie warto pisać o tym, co dobre. Nie tylko o tym, co mnie wkurza, jak bardzo się nie udaje lub jest tak obrzydliwie…
Elastyczność skóry kobiety w okresie ciąży poddana jest wielkiej próbie. Zagrożona jest przede wszystkim skóra brzucha – w…
Polecane produkty Dermedic:
Komentarze:
post napisany:
Nigdy nie lubiłam wszelakiego rodzaju ziół, dla mnie wszystkie pachną tak samo:-( A ziołowe herbaty przyprawiają mnie o dreszcze, więc ogólnie nie jestem zwolenniczką ziół, a w moim domu jest tylko zielona herbata dla mojego męża
do moderacji
post napisany:
Jeżeli pijemy herbatki ziołowe ze sklepów to zwracajmy uwagę na to co jest napisane na opakowaniu. Ja już prawie zaparzałam sobie szałwię ale okazło się że na opakowaniu jest napisane że nie spożywać w ciąży. Dobrze że w pore sprawdziłam.
do moderacji
post napisany:
Bardzo przydatny artykuł dla kobiet będących w ciąży. Drogie Panie, w tym artykule są zawarte informacje, które są w 100% prawdziwe - u mnie się sprawdziły. Imbir stanowi niezastąpiony produkt przy porannych mdłościach, a majeranek jest idealny na zgagę :)
do moderacji
post napisany:
Czasem zdarzylo mi sie pic melise na uspokojenie i dlatego tez ze bardzo ja lubie.Mnie uspokaja i odstresowuje,innych ziół nie pijalam,trzeba tez na nie uwazac z tego co zawsze slyszalam i czytalam rozne maja dzialania.
do moderacji
post napisany:
Myślę że zioła nawet te które są wypisane w artykule w małych ilościach napewno nie zaszkodzą dziecku i można sobie na nie pozwolić jedynie bym zrezygnowała z ostrych przypraw a tak to nigdy nie zwracałam uwagi na zioła które spożywam
do moderacji
post napisany:
Hmm ciekawa sprawa z tymi ziołami, zastanawiam się tylko czy jest to poparte jakimiś badaniami naukowymi czy związki, które zawiarają w sobie te zioła mogą przyczyniać się do nieprawidłowego rozwoju płodu.
do moderacji
post napisany:
Tak czasem czytam pewne artykuły czy w internecie czy w gazecie i śmiej się sama do siebie że moje dzieci dopiero miały życie na krawędzi. Kiedyś nie zdawano sobie sprawy z działań pewnych produktów Czy dół i kobiety stosowały je w czasie ciąży ale nie wydaje mi się by kiedyś rodziło się więcej chorych dzieci a wręcz przeciwnie
do moderacji
post napisany:
Niw dajmy sie zwariowac, musialybysmy zkesc ich bardzo duzo zeby cokolwiek sie stalo, picie szalwi czy innych ziol raz na jakis czas na pewno nie wplynie szkodliwie na plod i nie sprawi, ze nagle zaczniemy rodzic.
do moderacji
post napisany:
Powiem Wam szczerze, że ja średnio wierzę w ziołolecznictwo. Może rzeczywiście wspomagają leczenie i tak dalej, ale bardziej traktuję to jako dodatek. Niektórzy leczą się tylko ziołami - mój tata ma taką sąsiadkę. Jest bardzo mądrą kobietą, ale jej sposoby na choroby do mnie nie przemawiają.
do moderacji
post napisany:
Napewno artykuł wart przeczytania tym bardziej dla kobiet w ciazy. Ja szczerze mówiąc jak byłam w ciąży nie wiedziałam, że imbir jest bardzo dobry na nudności chociaż na szczęście mnie to nie dotyczyło ale w razie czego dobrze jest wiedzieć.
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie